Odkażanie SARS-CoV-2

Odkażanie, w skrócie, to dezynfekcja powietrza i pomieszczeń pozwalająca na skuteczne usuwanie wirusa SARS-CoV-2 .

Pierwsze wzmianki o koronawirusach występujących u ludzi pochodzą z 20 wieku lata 60. W 2002 roku pojawił się nowy koronawirus (SARS-CoV), którego objawem była gorączka i ciężka niewydolność układu oddechowego. Ponadto w XXI wieku odkryto dwie kolejne grupy, które to dość mocno się rozpowszechniły były to NL63 oraz HKU1. Koronawirusy posiadają dość specyficzne właściwości, bardzo szybko się rozprzestrzeniają ponieważ ułatwiają im to kontakty miedzy ludzkie oraz kontakty ze zwierzętami i rekombinacje genetyczne.

W rezultacie rozróżniamy dzisiaj następujące koronawirusy występujące u człowieka:

229E-lafa-koronawirus

HCoV OC43 – beta-koronowirus

SARS Cov Urbani – beta koronowirus

HCoV NL63 – alfa koronowirus zwany także czasem New Haven

HCoV HKU1 – beta-koronowirus

MERS-CoV (HCoV-EMC) blisko wschodni zespól oddechowy

SARS-CoV-2 zwany także 2019-nCoV (covid-19)

Nasze zabiegi dezynfekcji wykonywane są metodą oprysku i zamgławiania. To co istotne to używanie do zabiegów odpowiedniego środka wirusobójczego. Jest to zabieg niezwykle istotny ponieważ zapewnia bezpieczeństwo ludzi w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, budynkach użyteczności publicznej i w komunikacji.

Odkażanie SARS-CoV-2 wykonujemy przy użyciu najlepszych dostępnych środków dezynfekujących ponieważ dbamy o zdrowie klientów.

Dobry środek dezynfekcyjny, po pierwsze, powinien posiadać szerokie spektrum działania bójczego ale też musi być bezpieczny. Po drugie powinien być nietoksyczny dla ludzi, zwierząt i środowiska (biodegradowalny) ale i łatwy w użyciu. Ponadto nie powinien wywoływać odczynów alergicznych u ludzi i zwierząt. Nie powinien też powodować korozji i trwałej zmiany barwy sprzętu i powierzchni przy przestrzeganiu zaleceń producenta.

Podsumowując, jako firma posiadamy niezbędne doświadczenie do dezynfekcji koronawirusa. Przede wszystkim posiadamy stosowny certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia specjalistycznego w zakresie likwidacji koronawirusa metodą dezynfekcji.

Nasz rozwój w zakresie odkażania koronawirusa SARS-CoV-2 zawdzięczamy konsultacjom prof. Stanisława Ignatowicza

Odkażanie SARS-CoV-2

Opinie:

Facebook