Przygotowanie obiektu do zabiegu tępienia pluskwy

Pluskwy najczęściej gnieżdzą sie w łóżkach i ich niedalekiej okolicy (za listwami, obrazami, w szafkach nocnych itd). Zabiegowi, mimo to poddana zostaje maksymalna możliwa powierzchnia. Chodzi o to aby nigdzie nie uchowała się ukryta pluskwa. W ramach przygotowania do zabiegu należy pochować jedzenie, opróznić pojemniki na pościel, pochować dziecięce zabawki. W miarę możliwości poodsuwać lżejsze meble od ścian aby udało się opryskać ich tył oraz odkręcić lub poluzować listwy przypodłogowe, gdzie pluskwa lubi bytować. Dobrze jest pozdejmować obrazy i ustawić przodem do ścian.
Warto zrobić generalne pranie (ubrania pochować w worki foliowe i prać po kolei sukcesywnie z nich wyjmując).

Pluskwa pluskwy odpluskwianie pluskwa domowa karaczan karaluch

Przygotowanie obiektu do dezynsekcji karaczana

Karaczany szczególnie często są widoczne w kuchni i łazience (dostęp do wody). Lubią ukrywać się w rurach kanalizacyjnych i odpływach w kuchni i łazience. Często chowają się w pralni, przy wylocie gazu, ogrzewania lub klimatyzacji, skrzynkach elektrycznych lub też pod sztucznie obniżonym sufitem. Lubią ukrywać się pod lodówką, piekarnikiem, mikrofalówką i pod wszelkiego rodzaju innymi sprzętami AGD. Spotkamy je też w szafkach i szufladach kuchennych.

Przy zabudownych kuchniach konieczne jest usunięcie przedmiotów z blatu kuchennego oraz pochowanie żywności .Przy kuchniach niezabudowanych ważny jest dostęp do powierzchnii za szafkami. Niektóre kuchnie posiadają pod szafkami zdejmowany cokół , którego usunięcie również pomoże w wykonaniu zabiegu.

Pluskwa pluskwy odpluskwianie pluskwa domowa karaczan karaluch

Po zabiegu dezynsekcji pluskwy, karaczana

Po wykonanym zabiegu dezynsekcji mieszkania w zależności od użytych metod informujemy Klienta o tym co należy wykonać po powrocie do mieszkania.

W przypadku dezynsekcji mieszkania metodą oprysku i zamgławiania należy przewietrzyć wszystkie pokoje. Ponadto wszystkie powierzchnie użytkowe oraz przedmioty umyć z zastosowaniem detergentów. Wszystko po to aby uniknąć bezpośredniego kontaktu ze środkiem biobójczym.

Pytacie Państwo:

Czy należy opuścić mieszkanie na czas zabiegu? W zależności od wykonywanego zabiegu i dobranej metody w niektórych sytuacjach konieczne jest opuszczenie mieszkania na czas zabiegu.

Czy dezynsekcja mieszkania jest bezpieczna? Oczywiście , że jest bezpieczna. Należy jednak pamiętać aby stosować się do naszych zaleceń przed i po zabiegu dezynsekcji.


Opinie:

Facebook