Ozonowanie

Ozonowanie to sposób dezynfekcji powietrza i pomieszczeń. Ozon znany jest jako jeden z najskuteczniejszych środków dezynfekcyjnych zabijającym drobnoustroje chorobotwórcze. Działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. Oczyszcza powietrze i likwiduje nieprzyjemne zapachy ale przede wszystkim zabija wirusy, bakterie, grzyby i przetrwalniki. Ozon generujemy za pomocą urządzenia zwanego ozonatorem.

Ponieważ ozon jest gazem trującym, dezynfekcję pomieszczeń powinni przeprowadzać profesjonaliści.

Ozonowanie przeprowadza się wyłącznie po zlikwidowaniu przyczyny przykrego zapachu. Jeśli w mieszkaniu czy domu wyczuwalna jest nieprzyjemna woń, należy wcześniej znaleźć jej źródło. Może to być niedrożna wentylacja, ale i martwy szkodnik na strychu czy w piwnicy, grzyb lub pleśń itp.

Dezynfekcja ozonem niweluje przykre zapachy i dezynfekuje pomieszczenia.

Jeśli zależy Ci na sterylnie oczyszczonym wnętrzu, to zdecydowanie warto rozważyć zlecenie takiej usługi w domu lub mieszkaniu profesjonalnej firmie. Jeśli nie przeprowadzasz ozonowania samodzielnie i zachowasz wszystkie środki ostrożności, nie musisz martwić się ryzykiem zatrucia ozonem. Bardziej niebezpieczne dla Twojego zdrowia jest przebywanie w zainfekowanej przestrzeni, ponieważ może to przyczyniać się do rozwoju wielu chorób układu oddechowego lub alergii.

Technologię ozonowania wykorzystuje się powszechnie w zwalczaniu szkodników sanitarnych a przede wszystkim, o czym wspomniano, do dezynfekcji powierzchni i sterylizacji powietrza i przedmiotów. Ponadto ozonowanie stosuje się do usuwania trudnych zapachów, odgrzybiania pomieszczeń i usuwanie pleśni. Co równie ważne ozonowanie usuwa wirusa grypy ludzkiej i ptasiej ale i bakterie chorobotwórcze. Nie każdy wie, że ozonowanie ma zastosowanie w przemyśle spożywczym. Po pierwsze ozon przedłuża trwałość owoców i warzyw. Po drugie sterylizuje i przedłuża trwałość jak kurzych. Ponadto gaz ten ma zastosowanie w profilaktyce po pożarowej (usuwanie zapachu spalenizny) ale i w profilaktyce po powodziowej (usuwanie wilgoci, odkażanie ujęć wody, zalanych piwnic, mieszkań). Równie powszechnie ozonowanie stosuje się przy odkażaniu szamb i kolektorów burzowych jak również przy dezynfekcji klimatyzacji i ciągów wentylacyjnych oraz oczyszczanie powietrza z alergenów.Opinie:

Facebook