Dezynsekcja

Dezynsekcja to inaczej tępienie szkodliwych owadów, zwłaszcza pasożytniczych takich jak pluskwy, karaczany, mole, gryzki, pchły, wszy i ich jaj oraz larw, ze względów sanitarnych i gospodarczych. Tępimy owady biegające oraz latające.

zabiegu dezynsekcji najczęściej stosuje się przynajmniej dwie metody zwalczania owadów. Nazywa się „zintegrowaną metodą zwalczania szkodników” (IPM).

Dezynsekcja wykonywana jest przez zastosowanie środków fizycznych (para, gorące powietrze,  szron, gaz), mechanicznych (wyłapywanie, trzepanie, oczyszczanie), biologicznych ale najpopularniejsza forma dezynsekcji to środki chemiczne (środki owadobójcze).


Odpluskwianie mieszkania to jeden z trudniejszych zabiegów dezynsekcji. Do likwidacji pluskiew stosuje się silniejsze rotacyjnie środki owadobójcze a często ich odpowiednią mieszankę ponieważ pluskwa wykazuje chemioodporność. Przy zwalczaniu pluskiew w mieszkaniu wykorzystujemy dwie lub trzy metody zazwyczaj połączone ze sobą. Są to zamgławianie i oprysk oraz ewentualnie metodę termiczną. Pluskwy są owadami żerującymi w nocy dlatego wykrycie ich niekiedy jest problematyczne.

Po wykonanym zabiegu dezynsekcji, w zależności od użytych metod informujemy Klienta o tym co należy wykonać po powrocie do mieszkania. W przypadku dezynsekcji mieszkania metodą oprysku i zamgławiania należy przewietrzyć wszystkie pokoje. Ponadto wszystkie powierzchnie użytkowe oraz przedmioty umyć z zastosowaniem detergentów aby nasz organizm nie miał kontaktu z insektycydami.

Jako firma obsługujemy budynki mieszkalne jednorodzinne i wielorodzinne, mieszkania, hotele, hostele, obiekty gastronomiczne, usługowe, handlowe, produkcyjne i magazynowe.Opinie:

Facebook